Akas zīme

AKAS ZĪME, ARĪ DUBULTKRUSTS ♦ WELL SIGN, ALSO DOUBLECROSS ♦  ZEICHEN DES BRUNNENS, AUCH OOPPELKREUZ ♦ ЗНАК КОЛОДЦА, ТАКЖЕ ДВОЙНОЙ КРЕСТ

images (2)

latvia_small_flag

Saules un  pasaules simbols. Jauna Saules gada sākums zīme. Pasargā ģimeni.

united_kingdom_small_flagThe symbol of  the Sun and the world. The sign of a new year of the Sun. Protects family.

germany_small_flagDas Symbol der Sonne und der Welt. Das Zeichen des Anfangs des neuen Sonnenjahres. Schūtzt die Familie.

russia_small_flagСимвол  солнца и мира. Знак начала нового солнечного года. Охраняет семью.

Kam, tautieti, aku raki,
Kam ūdeņa tev vajaga?
Ik rītiņus mazgajies
Līgaviņas asarâs.

images (24)

Akas simbols raksturo pasaules pamatu. Tajā, caur simboliskiem akas grodiem, kurus rada četri slīpie krusti, veidojas tukšuma telpa jeb Sākotne. Šajā zīmē savienojas augša ar leju un debesis ar pazemes ūdeni.

20130129-Aka

Šī zīme ievada jaunu Saules gadu, tāpēc tā ir arī Saules un pasaules zīme. Akas simbols raksturo pasaules pamatu; tajā, caur simboliskiem akas grodiem, kurus rada četri slīpie krusti, veidojas tukšuma telpa jeb Sākotne. Šajā zīmē savienojas augša ar leju un debesis ar pazemes ūdeni. Šī zīme ievada jaunu Saules gadu, tāpēc tā ir arī Saules un pasaules zīme. Šī zīme sargā ģimeni.

aka1

Akas simbols raksturo pasaules pamatu; tajā, caur simboliskiem akas grodiem, kurus rada četri slīpie krusti, veidojas tukšuma telpa jeb Sākotne. Šajā zīmē savienojas augša ar leju un debesis ar pazemes ūdeni. Šī zīme ievada jaunu Saules gadu, tāpēc tā ir arī Saules un pasaules zīme. /A.Tobe, G.Tobis, “Saules gads”/

Aka01

Latvju rakstos iekodētais akas zīmes apzīmējums būtībā izsaka divu ūdens joslu krustpunktu kurā arī ir vēlams veidot aku, lai tā būtu bagāta ar ūdeni. Mūsdienās topogrāfi apzīmē aku ar nosacīto apzīmējumu, to saprotot gan kā grodu aku, 2013_0511p0054gan dziļurbumu. Bez šaubām, dziļurbumam līdzi nāk arī dažādas problēmas – piemaisījumi, dzelzs, sērūdeņradis, kas praktiski ļoti reti novērojams grodu akās, kuru dziļums ikdienā svārstās no 5-10m.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAMūsu novērojumos nav analizētas senās ēkas kā tajās ir ievērots Hartmaņa tīklojums, jo būtībā, grūti ir konstatēt senās ēkās,vai tikai pamtu drupās, kur bijušas novietotas guļvietas, bet arī guļvietas uz krāsnīm atradās ārpus ūdens un uguns āderu krustpunktiem.lejupielāde (2)

Pamatā senajiem latviešiem dzīve noritēja dabā, mājās pavadot vien nakts stundas, ziemā arī dienu, bet kopumā cilvēks pārsvarā savu laiku pavadīja aktīvi kustoties. Tā arī šodien medicīna un zinātne ir vienojusies par kustību nepieciešamību cilvēkam. Kustībā ir dzīvība, un dzīvība ir kustība.

dubultkrustsDubultkrusts
Krusts ir viena no tām zīmēm, pret ko cilvēki izjūt bijību un dažkārt pat bailes. Tomēr bailēm nav pamata — šīs zīmes simbolizē laimi, dzīvību, spēku un svētību.988230_466235623463853_946689148_n

Ja uzvilksi krusta zīmi divkārši, iegūsi dubultkrustu. To mēdz saukt arī par akas zīmi, jo tā atgādina senajā lauku sētā izmantoto ūdens ņemšanas vietu. Arī šo krusta zīmi sastapsi bagātīgi kuplinātu. Tas atrodams mūsu rakstos no vissenākajiem laikiem līdz pat mūsdienām.

Dubultkrusts, Akas zīme, Ozoliņšs_725832

Akas simbols raksturo pasaules pamatu; tajā, caur simboliskiem akas grodiem, kurus rada četri slīpie krusti, veidojas tukšuma telpa jeb Sākotne. Šajā zīmē savienojas augša ar leju un debesis ar pazemes ūdeni. Šī zīme ievada jaunu Saules gadu, tāpēc tā ir arī Saules un pasaules zīme.

blog_b_960271

Akas zīme

Akai, kā objektam, kas sniedz cilvēkam to, bez kā tas nespēj izdzīvot, proti – ūdeni, ir liela nozīme senlatviešu dzīvē un mitoloģijā.
images (14) Šis simbols raksturo pasaules pamatu, visas pasaules sākotni. image (3)Zīmes grafiskais attēlojums apstiprina šī simbola skaidrojumu, jo tiek uzskatīts, ka tajā cauri simboliskiem akas grodiem, ko rada četri slīpie krusti, veidojas tukšuma telpa, kas simbolizē viss sākotni.

images (23)
Šī zīme ievada Saules gadu, tādēļ tā tiek saistīta arī ar pašu Sauli un pasauli. Zīmei ir piedēvētas spēcīgas aizsardzības spējas – uzskatīja, ka tā spēj pasargāt ģimeni no nelaimes.

images (15)

Akas zīme (saukta arī par Ozoliņu) simbolizē Pasaules jeb Kosmisko koku. Aka arī ir gudrības un izziņas simbols, tā palīdz katram pašam pieņemt izvēles par savu likteni.

images (26)

Знак Колодца.
Символ колодца указывает на основу мироздания; в нем через символический сруб колодца, который образовывают четыре наклоненных креста, возникает пустота или Начало.

z_3 В этом знаке соединяют Верх и Низ, Небеса с подземными водами. Этот знак является вводным для нового солнечного года, потому он есть знак Солнца и мира.

images (25)

images (10)

 

images (18)

 

images (13)КОЛОДЕЦ (символ) — символизирует женское начало, утробу Великой Матери, душу. Имея связь с подземным миром, колодец нередко содержит волшебные воды, обладающие способностью исцелять и исполнять желания. Закрытый колодец – символ девственности. Колодец, питаемый источником, олицетворяет союз мужского и женского.images (27) В кельтском эпосе священные колодцы дают доступ в иной мир, обладают магическими свойствами и содержат целебные воды. imagesВ иудаизме колодец с чистой водой символизирует Тору.
В христианстве это символ спасения и очищения. Колодец, источник или родник у подножия Древа Жизни в раю дает начало Водам Жизни и четырем рекам рая.

 

zala rota

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s