Austras koks

AUSTRAS KOKS, ARĪ SAULES KOKS  ♦  AUSTRA TREE, ALSO TREE OF THE SUN  ♦  AUSTRA-BAUM, AUCH SONNENBAUM ♦  ДЕРЕВО АУСТРЫ, ТАКЖЕ ДЕРЕВО СОЛНЦА

images (45)

latvia_small_flag

Cilvēces zināšanu simbols, kas parāda pasaules kārtības tiekšanos uz augšu. Zīme apvieno mūsu senčus, mūs un mūsu bērnus, pagātni, tagadni un nākotni.

united_kingdom_small_flagThe symbol of human knowledge. Shows an upwards aspiration of the worldš order. The sign that unites our ancestors, us and our children, past, present and the future.

germany_small_flagDas Symbol der Kenntnisse der Menschheit, zeigt das Streben zum Aufstieg der Weltordnung. Dieses Zeichen vereinigt unsere Vorfahren, uns und unsere Kinder, Vergangenheit, Gegenwart und Zukunft.

russia_small_flagСимвол знаний человечества, который показывает стремление мирового порядка вверх. Знак объединяет наших предков, нас и наших детей, прошлое, настоящее, будующее.

 

Visi koki leiti der,
Dui kociņi nederēja:
Neder alksnis lūku plēst,
Ne ērcetis slotu griezt.

austras_koks

Austras koks — Vikipēdija

35b34a945002b1ee2f4611f319d9dd04Šajā simbolā izteikts cilvēka priekšstats par pasauli: koka saknes simbolizē pazemes pasauli, stumbrs – vidus pasauli – vietu, kurā mēs uzturamies kopā ar dzīvniekiem un augiem, bet lapotne simbolizē augšējo – debesu pasauli -, uz kuru visi tiecas.Picture 001

Šajā kokā apvienota izpratne par mūsu pagātni, tagadni, nākotni, par mūsu senčiem, mums pašiem mūsu bērniem. Šis koks saukts arī par rīta blāzmas Austras koku. Tā zaros novietojas debesu spīdekļi.

AUSTRAS KOKS

 Koks ir saikne ar garīgo, un ne tikai saikne, bet arī izpausme.image (8)

Pasaules koka simbols saistīts arī ar Saules ceļu, tas ir Saules lēkta un rieta personificējums.

Vienkāršākajā variantā zīme atgādina jaunu, zarot sākušu kociņu, bet krāšņākajos atvasinājumos zīme ir tikpat bagāta, kā tās skaidrojums. Nereti Austras koks tiek bagātināts ar Saules, Mēness vai Auseklīša elementiem, Māras zīmi.

06_Austraa_koks

Pasaules koka tēls saistīts ar saules ceļu, tas ir lēkta un rieta personificējums, saukts arī par rīta blāzmas Austras koku. Tā zaros novietojas debesu spīdekļi – saule, mēness, zvaigznes, putni.

Austras koks (arī Saules koks, Pasaules krūms, Pasaules koks, ozoliņš, dižais krūms, eglīte) ir mitoloģisks tēls latviešu mitoloģijā, kā arī ornaments.

62319944

Austras koka saknes saistīja ar pazemes pasauli. Stumbrs – vidus pasaule, kurā dzīvo cilvēki, dzīvnieki un citas dzīvas būtnes. Koka lapotne tika saistīta ar debesu pasauli.

scan0024aAustras koka lapas bija no sudraba, saknes no vara, bet zari no zelta. Parasti šis koks bija ozols. Austras koks simbolizē saules ceļu un pasaules kārtību. Austras koks ir minēts latviešu dainās, kā arī ir sastopams latviešu tautas ornamentos. Austras koks ir dienas rituma simbols, attēlo cilvēka priekšstatu par pasauli, simbolizē tās saikni ar garīgumu.image

Saules jeb Austras koks ir savdabīgs raksta elements, kuram radniecīgi motīvi ir arī citu tautu ornamentos. Saules koka sānu zari ir novietoti simetriski vidusdaļai, tie “aug” slīpi uz augšu vai gan uz augšu, gan uz lejuscan0019a. Lielākoties šī raksta zīme iekļaujas trijstūra pamatformā, kura virsotne vērsta lejup. Dažkārt Saules koka pamatforma irarī kvadrāts vai taisnstūris.

images (1)images (31)

 Šo raksta zīmi visbiežāk veido kā:

  1. TreeOfSunSaules koku, kura kuplināšanai izmantotas svecītes;
  2. Saules koku, kura kuplināšanai izmantota skujiņa;
  3. Saules koku, kura kuplināšanai izmantota Mēness zīme.Šo raksta zīmi visbiežāk veido kā:

images (30)Saules koks ir ļoti daudzveidīgs. Dažreiz tiek uzsvērta galotne, citos variantos — vidusdaļa, kuras paplašinājumā ir ievietota saulīte vai cits raksta elements.
images (47)Rotājumos Saules koki visbiežāk tiek novietoti gar raksta malām. Īpaši bieži tie izmantoti villaiņu izšuvumos (Krustpils, Latgales, Augšzemes, Austrumvidzemes villaines). Latgales un Augšzemes sievas ar tiem rotājušas arī savus galvasautus un priekšautus. Savukārt kurzemnieces krāšņus Saules koka motīvus izšuvušas uz kreklu piedurknēm (Rucavas krekls).

Austras koksimages (54)
Kopā ar Saules zīmi bieži vien attēlo arī Saules koka (Austras koka) zīmi. Citās kultūrās to dēvē par Pasaules koku. Tas uzskatāmi pasauli sadala trīs sfērās: pazeme (koka saknes), virszeme (stumbrs) un debesis (lapotne).

Austras koks
images (36)

Skaistā vērtīgā glabātājs. Austras, Saules koks ir cilvēces zināšanu un priekšstatu apkopojuma modelis.

Pasaules koka simbols saistīts arī ar Saules ceļu, tas ir Saules lēkta un rieta personificējums.

Īpaši krāšņa ir šīs zemes centrālā daļa, tas ir – mūsu dzīves daļa.Skaistā un vērtīgā glabātājs.

images (37)

Austras koks (arī Saules koks) – sargā dzimtu, ģimeni, savieno ar Dievu, dod spēku un padomu.

Koka saknes saistīja ar pazemes pasauli, stumbru – ar vidus pasauli, kurā dzīvo cilvēki, dzīvnieki un citas dzīvas būtnes. Bet pati koka lapotne tika saistīta ar garīgo debesu pasauli.
Parasti šis koks ir ozols un simbolizē saules ceļu un pasaules kārtību.images (49) images (60) латышские-варежки-вязание-варежек-схемы-для-варежек-жаккардовый-узор-latvian-mittens-knitting-ornament-jacquard-pattern

AUSTRAS KOKS

images (32)

Austras koks (arī Saules koks, Pasaules krūms, Pasaules koks, ozoliņš, dižais krūms, eglīte) ir mitoloģisks tēls latviešu mitoloģijā, kā arī ornaments.

Austras koka saknes saistīja ar pazemes pasauli. scan0024aStumbrs – vidus pasaule, kurā dzīvo cilvēki, dzīvnieki un citas dzīvas būtnes. Koka lapotne tika saistīta ar debesu pasauli. Austras koka lapas bija no sudraba, saknes no vara, bet zari no zelta. Parasti šis koks bija ozols.lejupielāde (2) Manticiba-un-1 3)2.4BigAustras koks simbolizē saules ceļu un pasaules kārtību. Austras koks ir minēts latviešu dainās, kā arī ir sastopams latviešu tautas ornamentos. Austras koks ir dienas rituma simbols, attēlo cilvēka priekšstatu par pasauli, simbolizē tās saikni ar garīgumu.20090619184144-Jankalni1

*********************************************************************************

images (41)Tree of Sun – A combination of the basic design elements creates diversified symbol extensions. Such is the Tree of Sun, which represents reaching upward and growth.

Tree of Sun – A combination of the basic design elements creates diversified symbol extensions. Such is the Tree of Sun, which represents reaching upward and growth. (Latvian)

images (29)images (48)

******************************************************************

134x160_01-12-2014_13-41-32_austras_koks_woodДерево Аустры

Дерево Аустры, Дерево Солнца – обобщенная модель человеческих знаний и представлений о нашем мире. В этом дереве объединено понимание прошлого, настоящего и будущего, о наших предках, о нас самих, о наших детях.
Дерево – связь с духовным и проявление духовности.
Графически знак напоминает новую, начинающую расти веточку. Но в самых роскошных производных знак столь же богат, как его объяснение.
images (39)Нередко Дерево Аустры переплетается с Солнцем, Луной или элементами знака Аусекля и Мары Солнечное дерево как украшение используется именно в женских одеждах – в шерстяных тканях, в рубахах, в венках.ista
Может быть это и есть показатель того, что именно женщинам нужно быть творцом красоты и хранителем ценностей.

Дерево Аустры

Древо Аустры, Древо Солнца – обобщенная модель человеческих знаний и представлений.images (44)

Специалист по орнаментам Даина Крауке объясняет : “Для этого в символе высказано человеческое представление о мир: деревянные корни символизируют подземный мир, ствол – срединный мир – середину, в которой мы находимся вместе с животными и растениями, а листва символизирует верхний мир, мир неба, на который все стремятся. images (42)В этом дереве объединено понимание прошлого, настоящего и будущего, о наших предках, о нас самих, о наших детях. Дерево – связь с духовным, а не только связь, но также и проявление духовности.”images (51)

Символ мирового древа связан также с Солнечной дорогой, это есть персонификация Солнечного восхода и заката.images (50)

В самом простом варианте знак напоминает новую, начинающую расти веточку, но в самых роскошных производных знак столь же богат, как его объяснение.

lejupielāde (10)images (62)s_586637

Нередко Дерево Аустры обогащено с Солнцем, Луной или элементами знака Аусекля, знака Мары.images (34)

Особенно роскошная обычно делается центральная часть этого знака, т.е., наша жизнь.

images (56)lejupielāde (11)

 

images (43)

images (63)

images (59)

images (55)

DSC_0044-1

Солнечное дерево как украшение использовано именно в женских одеждах – в шерстяных тканях, в рубахах, в венках.
ab5d98e8c895463c36883cc302bf9a3dМожет быть это есть показатель того, что именно женщинам нужно быть творцом красоты и хранителем ценностейpelekais austras koks

1.Древо Жизни

2.Каббалистическое Древо

3.Дерево Будды

4.Дерево Жожоба

tmpMrT1dp

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s